Субота, 20.04.2024, 17:05
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Фото
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Проповіді на святій літургії

Неділя всіх святих українського народу
отець Євген Задорожний
Слава Ісусу Христу!
            У сьогоднішню неділю – неділю всіх святих українського народу ми ковельчани святкуємо День нашого міста. І в цей день ми молимось за всіх жителів міста, за його владу, за молодь, дітей, за людей які убогі, яким найважче, які переносять страждання, за старших. Ми молимось у нашому храмі, тут, а також моляться і в інших храмах. У Ковелі є понад 27 релігійних споруд, це храми і молитовні доми. І в переважній більшості недільна Божественна Літургія та молитва прослави Господа починаються о 10 год. Ранку. Це чудово і прекрасно, що наше місто прославляє Бога, що люди спільно моляться Йому. Та я хочу звернути увагу і на завдання, які стоять перед нами християнами і запитати як ми молимось, з яким настроєм душі, з яким відношенням до наших ближніх.
            Християнська віра має сутність, а має обряд. Христова Церква є одна. Хоча, конфесій зараз дуже багато та насправді вона є одна. Хоча є католицька, православна, протестантська, та є лише один Христос. Немає кількох Ісусів Христів. Тільки вже розуміння Його, хто як розуміє, той розуміє так, той інакше. Але церква то є одна Христова. У символі віри ми молимося: вірую в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву. Тут є прикмети, яка є Церква Христова і до чого має стреміти. Прикмети, які надаються Їй, як привілей - святість, єдність, апостольскість, соборність, або католицьскість (слово соборний означає католицький. Не потрібно того слова боятися, бо це слово є грецьке "katolicon","katolicos" -  вселенський, соборний) стаються одночасно і завданням для християн. Завдання  єдності, святості, апостольськості, соборності. Була Христова Церква єдина та розділилася. І тепер знову є завдання, тепер мусимо стреміти всі разом, щоб була єдина церква, бо є єдині святі. У небі святі, вони ж не є поділені на якісь конфесії, громади, церкви. Одні є українські святі, вони всі моляться за церкву в Україні за наш на народ, за наше поєднання.
            Завданням церков в Україні є бажати єдності , хотіти її і працювати для неї, бо ми є один народ, разом живемо, є сусіди, є брати, є сестри, є батьки, діти, внуки, а через релігію можуть бути поділи, ненависть, злоба, не прощення, як не дивно все це  через церкву може прийти. Великий гріх проти другої заповіді полягає в тому, що можна під іменем Бога робити свої справи, щось недобре, неєвангельське. Іменем Бога можна робити розколи, розділення народу різними маленькими речами, наприклад: то не таке хрещення, то не така канонічність, канон якийсь не дозволяє нам спільно молитися Отче наш і т п. Що за канон може бути? Де в Євангеліє написано? Навпаки, де двоє або троє зберуться у моє ім'я Я серед них! Ми один народ. Ми маємо спільно молитися за нашу батьківщину, за наш уряд, за кращу долю нашого народу, за нашу молодь, яка є майбутнім нашим, за молоді родини і багато є спільного за що ми українці різних церков можемо благати Бога. Тож який канон може забороняти нам християнам стати і спільно помолитися,адже ми один народ. Це диявол, батько брехні, ворог нашого спасіння не дозволяє людям молитися спільно за своїх дітей, христитися разом, молитися за душі померлих, молитися до наших святих. Ось, дорогі у Христі,  тут є наше завдання – єдність. Ми маємо це розуміння і маємо передавати його іншим, говорити це, апостолувати. А людина, як побачить правду, вона мусить за нею піти. І ще потрібно Божої благодаті, відкритися на неї.
            Люди витрачають дуже багато часу на пошуки матеріальних засобів для утримання родини, себе, а мало часу призначають для роздумування, на церкву, щоб прийти послухати, помолитися, почитати слово Боже, прийти до священика запитати, якщо щось не зрозумів, почитати релігійну літературу, це все є трохи занедбаним. Тому приклад святих, українських, життя святих на читання, ми, дорогі у Христі, надолужуймо. Говорімо іншим, переконуймо, ділімося нашою вірою, як говорить Святе Писання, щоб ми були закваскою для цього світу. Щоб передавати дійсно істину Божу, Христа живого, щоб світ увірував. В єдності сила народу, в єдності перебуває Дух Божий, там де є єдність, де є любов, де згода, де взаєморозуміння там Бог перебуває.
            Коли батько має багато дітей, наприклад шестеро, так, як Бог має всіх церков багато. І кожна та дитина просить щось у батька. Батько сидить, бавиться з дітьми,радіє ними, от дитина прийшла та й просить батька і за свого братика, за свою сестричку, і з радістю, з турботою - то  батькове серце радіє. Та коли прийде дитина, і скаже татові : ти його не слухай бо він такий він сякий, ти тільки мені дай, ти тільки мене слухай – тоді  батьківське серце буде боліти і батько напевно відкличете на бік свою. дитинку і скаже, що це не так дитино, ти маєш за всіх думати, ти маєш любити своїх братів і сестер, ти маєш з ними ділитися. А як болить серце Бога, коли він бачить відношення церков, яке є сьогодні. Ми стаємо на молитву всі правимо Службу Божу Івана Золотоустого, і у нашому храмі, і в сусідньому, і в інших, але як ми молимося? З яким наставленням душі. Євангеліє говорить: "Коли ми приступаємо до молитви маємо подумати про брата свого, чи він часом не має щось проти нас". А якби, не дай Бог щось було, спочатку треба все відкласти, а не зачинати о десятій годині, а пізніше, бо треба піти помиритися, аж тоді молитву зачати. І коли ми спільно разом молимося з відкритим серцем, а ми повинні так молитися, і дякувати Богу за одних і других і за третіх і казати Богові - і їхню молитву приймай, і їх благослови, і їм допомагай та нас усіх єднай. І нехай у кожній церкві буде таке розуміння.
           Просімо Святого Духа в цей час радості  щоб подав єдності, любові для нас та для всіх жителів нашого міста, усіх церков.  Амінь.
Категорія: Проповіді на святій літургії | Додав: Церква (04.07.2009)
Переглядів: 4101 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]