Вівторок, 16.08.2022, 07:04
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Фото
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Статті » Статті

Освячення Хресної Дороги
03.12.2010, 02:10
1 Стація
 
 
 
«Отож ми вирушаємо в Єрусалим, і Син
Чоловічий буде виданий первосвященикам і книжникам, і засудять Його на смерть. І віддадуть Його поганам, щоб ті глумилися, катували та розіп’яли Його» (Мт. 20, 18-20) «Приходь і йди за Мною» (Мт. 19,21)
 
 
 
 
2 Стація
  
 
 
«Коли хто хоче йти за Мною, нехай відречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною» (Мт. 16, 24) « Входьте вузькими дверима, бо просторі ті двері й розлога дорога, що веде на погибель, і багато нею ходять. Але тісні ті двері й вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що її знаходять» (Мт. 7, 13-14)
  
 
 
 
3 Стація
 
  
«Зневажений, останній між людьми, чоловік болів. Він наші недуги взяв на себе, Він ніс на Собі наші болі. Він був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає була на Ньому, і Його ранами ми ізцілилися. Усі, як вівці, ми блукали; кожен ходив своєю дорогою; провини нас усіх Господь поклав на Нього» (Іс. 53, 3-6)
  
 
 
 
 
4 Стація
  
«Ось цей поставлений для падіння і підняття багатьох в Ізраїлі; Він буде знаком протиріччя, та й Тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець» (Лк 2 34-35) «Яка незбагненна Твоя доброта і добросердя, яка велика Твоя жертва й довготерпіння, безпочаткове Слово! – так кликала Діва, плачучи. Як же Ти, бувши безсмертний, схотів померти? Бачу велике таїнство і кланяюся Твоїм стражданням, які Ти витерпів добровільно» (Гол 2, Пт. на Утрені) «Не ридай наді мною, Мати, бачивши в гробі Сина, що його ти в лоні зачала безсіменно, бо воскресну і прославлюся, і вознесу зо славою безупинно, як Бог, тих, що з вірою і любов’ю тебе величають».
  
 
5 Стація
  
 
«Одного ж перехожого, Симона Киринея, … що повертався з поля, присилували нести хрест Його» (Мр 15, 21) «Господи, не знаємо куди Ти йдеш. І як нам знати путь? Ісус до нього: «Я – путь, істина і життя!» ( Ів. 14, 5) «Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога і в Мене віруйте. …Іду приготовити вам місце,… потім повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там де Я» (Ів14,1;3)
  
 
 
 
  
6 Стація
«І сплівши вінець із тернини, поклали йому на голову, а тростину дали в праву руку. Потім, припавши перед Ним на коліна, глузували з Нього. І плювали на Нього, брали тростину і били Його по голові. А коли насміялися з Нього, повели на розп’ятя». (Лк. 27,29-30) «Ми охоче взяли Твоє солодке ярмо на себе, сміливо ставимо проти них чоло і виступаємо д бою, промовляючи: Ісусе, струмки святої крови спливають по Твому обличчю запльованому. Ісусе, за муки і смерть вінчаний славою і честю. Ісусе, страждаючий, яка радість мати участь у Твоїх стражданнях. Ісусе, збичований до крові, ми все для тебе понести готові. Ісусе, терням завінчаний, приймаю всякі зневаги за Тебе. Ісусе, несучи хрест важкий, виходиш на Голгофу, на саму вершину любові. Ісусе, молюся до Серця Твого за світ сьогоднішній, що згордив Твоєю любов"ю» (о.Р.Бахт. ЧНІ) ОБРІНОК
    
 
7 Стація
 
 
«І коли я хитався, вони раділи й збирались проти мене і били Мене зненацька, рвали мене на шматки безупинну. Спокушали мене, сміялися з мене, скрегочучи зубами проти мене» (Пс.35, 15-16) «Він примирення за наші гріхи, і не лише за наші, а й за гріхи усього світу» (1Ів.2,2) «Знайте, що не тлінним золотом ви були спасенні від вашого суєтного життя, …а дорогоцінною кров"ю Христа, непорочного і чистого ягняти» (1Пт.1,18)
  
 
 
8 Стація
 
  
«Ішов за Ним великий натовп людей і жінки, що плакали за Ним та голосили. Ісус же обернувся до них і каже: «Дочки єрусалимські, не плачте надо Мною, а плачте над собою і над вашими дітьми» (Лк. 23,27) «Ліпше вмерти бездітним, ніж мати дітей нечестивих» (Сир. 16,3) «Я чекав милосердя, та його не було, і утішителів, - та не знайшов нікого» (Пс.69,21)
  
 
 
 
9 Стація
  
«А що то у тебе за рани на руках? – він відповість: «Це - мене поранено у домі моїх друзів» (Зах.13,6) «А я черв"як, не людина; сміховище людей, презирство народу. всі хто на мене дивляться глузують з мене. Я став немов вода розлита, всі кості мої повиходили з суставів. Мов черепок висохла моя сила, язик мій прилип до горлянки, кладеш мене в порох смерти» (Пс 22) « Його мордовано, та Він упокорявся; немов ягня, що на заріз ведуть Його…Слуга мій оправдає багатьох, їхні беззаконня понесе на собі» (Іс53, 7;11)
  
 
10 Стація
  
 
«За Тебе я терпів зневагу, ганьба лице моє вкрила. Ти знаєш мою ганьбу, мій сором і мою зневагу; усі гнобителі мої перед Тобою.» (Пс 69, 8; 20) «Одежу мою ділять між собою, і на хитон мій жеребок кидають. Та ти, о Господи, не віддаляйсь; о моя сило, притьмом прийди мені на допомогу» (Пс. 22, 19-20) «Отож, брати, маючи завдяки крові Ісуса свобідний вступ до святині, який Він нам відкрив дорогою новою і жовою, через завісу, що є Його тілом. Приступаймо зі щирим серцем, у повноті віри, очистивши серця від лукавої совісті і омивши тіло чистою водою» (Євр.10,19)
 
  
  
11 Стація
«Господь мій пастир: нічого мені не бракуватиме. Навіть коли б я ходив долиною темряви, - я не побоюся зла, бо Ти зі мною. Жезло твоє і палиця твоя – вони дають мені підтримку» (Пс.23, 1;4) «Усе твоє тіло, Ісусе, зазнало ради нас безчестя: голова-від тернини, лице-від обплювання, щоки-від ударів, уста-від жовчі, змішаної з оцтом, вуха-від богохульних прокльонів, плечі від бичування, все твоє тіло-від розпинання на хресті, руки і ноги-від цвяхів. Всесильний Спасе! Ти, що постраждав за нас і визволив від пристрастей, та нахилившись до нас чоловіколюбно – помилуй нас» (Вел.Пт.Стр.Утр)
  
 
  
12 Стація
«Пробили мої руки й ноги, всі мої кості я міг би полічити» (Пс.22,17) «Віддаю себе за них у посвяту, щоб і вони були освячені в істині» (Ів.17,19) «І розіп’яли Його…Ісус сказав: «Отче відпусти їм, не знають бо, що роблять». (Лк.23,33) «А при хресті Ісусовім стояли Його Мати, сестра його матері Марія Клеопова та Марія Магдалина» (Ів.19,25) «Коли ж ми вмерли із Христом, то віруємо, що й жити будемо з Ним» (Рм. 6,8) «Я розп’ятий з Христом. Живу вже не я, а живе в мені Христос. А що живу тепер у тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене» (Гал. 2,19-21) «Через багато страждань нам треба ввійти в Царство Боже» (Ді.14,22)
  
 
 
13 Стація
  
«Йосиф узяв тіло, загорнув його в біле полотно й поклав у новій гробниці» (Мт 27,57) «Істинно, істинно говорю вам: Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, залишиться саме одне; Коли ж умре, то рясний плід принесе» (Ів.12,24) «Плоттю заснувши, як мертвий, Царю і Господи, на третій день воскрес Ти, Адама підняв із тління і подолав смерть. Пасхо нетління, світу спасіння».
  
 
 
 
  14 Стація
 
«Не жахайтеся! Ви шукаєте Ісуса Назарянина, розп’ятого. ВІН ВОСКРЕС» (Мр.16,6) «Ідіть і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що Я вам заповідав. Отож Я З ВАМИ по всі дні аж до кінця віку» (Мт 28, 19-20) «Пасха священна нам сьогодні з"явилась, Пасха нова, святая; Пасха таємна, Пасха преславна; Пасха – Христос визволитель; Пасха непорочна, Пасха велика; Пасха вірних; Пасха, що райські двері нам відчиняє; Пасха, що освячує всіх вірних»
Категорія: Статті | Додав: Церква
Переглядів: 1779 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]