Вівторок, 23.04.2024, 21:05
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Фото
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Статті » Статті

Розмова з отцем Євгеном Задорожним
26.07.2009, 19:48

ДЕРЖАВА І ЦЕРКВА НЕ МОЖУТЬ БУТИ РОЗДІЛЕНИМИ
 
Священика греко-католицької церкви Євгена ЗАДОРОЖНОГО знає багато ковельчан. І сьогодні розмова про віру (і не тільки) – саме з ним.

 

- ЯК МАЄ ЖИТИ ЛЮДИНА y цьому неспокійному, шаленому світі?

- Людина має жити во Христі. Вірити в Бога. Виконувати Його заповіді.
 

- Сьогодні стільки конфесій, релігійних течій... Хтось повинен вести людину.

- Звичайно. Священики повинні бути носіями духу I Віри. A багато храмів? Церква - як квітник y єдиного Бога. Церква – не самоціль. Мета - єдиний Бог.
 
- Нещодавно я розмовляв із космополітом зі Львова. Він стверджує, що, незалежно від віри, людина має неухильно виконувати закони любові, добра, моралі.
- Віра - особисте. Душа людини з природи - християнська. Ідоло­поклонство втратило основу. Над нами - єдиний праведний Господь Творець. Для Європи християнство є її корінням.
 

- Як Ви дивитесь на матеріалізацію y просторі Віри? Не секрет, що окремі священики занадто дбають про свій добробут - автівки, будинки i таке інше. Народ боляче сприймає ці речі.

- Історія свідчить про шкідливість такого поводження, особливо, - в стані священно­служителів. B католиків прикладом подібного прозріння y ХІІІ столітті став Святий Франциск. Він побачив цей занепад. Заснував монастирі, і основою життя назвав відмову від багатства.

У XVI столітті спробу очищення намагався зробити Мартін Лютер. Він бачив y церкві різні надужиття, особливо y сфері матеріального життя. Пішов радикальним шляхом. Також оприлюднив теорію, згідно з якою людина повинна мати прямий контакт з Богом. Але з цього всього вийшов бунт. Були й інші спроби очищення Віри. Свою роль зіграв i 2 Ватиканський собор.
 

- А Ваш погляд на теорію марксизму - своєрідну релігію комуністів?

- Це якраз і відповідь на матеріалізацію віри. Ідеї в марксистів були ніби й непогані - свобода, рівність і любов, а методи їх утвердження - інші. Насильне насаджування комунізму і матеріалізму призвело до повного краху.
 
- А чим непереможне християнство?
- Єдністю - найперше в любові. Те, що е непорозуміння і розділи в християнстві, - біль. Церква має бути єдиною. Фактично, церква Христова і є єдина, оскільки е один Христос.
 

-А чому Берестейська унія не відбулась?

- В першу чергу, тут спрацювали історичні умови. Слово «унія» означає єдність. Це – перша спроба українських єпископів на чолі з митрополитом відновити єдність із Вселенською церквою і частинною вона відбулась та існує сьогодні. Тому завдання нашої церкви - показати єдність і працювати на неї.
 

- Тобто Ви хилитесь до ідеї екуменізації? Об'єднання на якій основі можливе?

- Кожна Церква має святих. Ці великомученики Віри вже – біля самого Бога. Вони - над тією чи іншою Церквою. Їx життя - во Христі. Тому й можливе і необхідне об'єднання християн навколо святих.
 

- За Ковель молиться святий Анатолій. E надія, що Миколай Чарнецький буде другим святим охоронцем ковельчан.

- Так, справді, блаженний Миколай Чарнецький є на небі i молиться за всіх нас. 2009 рік особливий - минає 50 літ, як душа Його покинула цей світ. Чарнецький був апостолом єдності. Він вимолював для нас любов во Христі, мріяв, щоб Іван, Степан чи Петро могли разом промовляти "Отче наш", незважаючи на конфесії.
 

- Два слова про головну правду Віри - Трійцю.

- Свята Трійця! B ній - все. Бог від віку i до нині має безкінечний i безмежний розум. Бог, пізнаючи Себе, бачить всі свої досконалості. Саме від того пізнання народжується Син Божий. Він с образом Всевишнього. A з любові Отця до Сина i Сина до Отця народжується Святий Дух. І тому Божий Дух є Духом Любові – Святий Дух.
 

- Чому Ісус Христос говорив, що можна критикувати Його, але гріх великий говорити щось погоне про Духа Святого?

- Тут мова йде про закритість серця людини на дію Святого Духа. Тому цей гріх є непрощенний. Не тому, що бог не простить, a тому, що людина не хоче бажати прощення.

 

- Тоді, як зрозуміти, що дух святий на іконах зображений y вигляді голуба?

- Це - символ. Для легшого сприйняття Бога люди вигадують свої образи. I це не завжди правильно. Як не правильно малювати i сприймати Бога-Отця y вигляді грізного старого чоловіка. Бог, як i Син, вічно молодий. Ісус з Богом перебуває вічно. Найкраще Трійцю передав художник Рубльов. Він відобразив її у вигляді трьох янголів.
 

- Тобто, як не дивись на віру і релігію, ти завжди прийдеш до розуміння Любові і заповідей Божих...

- Божа любов є найвищим і безкінечним потоком благодаті до Сина, а від Іcyca Христа - до Людини. Тому людська любов є почуттям від Господа, яка має виходити і поза нас на інших.
 

- І храм, який Ви будуєте в Ковелі, буде ще одним осередком цієї любові?

- Храм великомученика Миколая Чарнецького має відкрити двері всім віруючим у жовтні цього року. Сьогодні біля храму - більш як 80 родин вірних. І Бог любов'ю єднає їх.

Розмову вів

Анатолій СЕМЕНЮК.

Категорія: Статті | Додав: Церква
Переглядів: 1315 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 1
0  
1 Катерина   (07.12.2014 19:05) [Матеріал]
Дякую Богу за милість Його

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]